LO Zawichost

Idź do spisu treści

Menu główne

2013-14

archiwum

Trener Bogdan Wenta w naszej szkole.

9 maja w naszej szkole miało miejsce spotkanie z jednym z najwybitniejszych trenerów piłkarzy ręcznych - Bogdanem Wentą. Nasz idol, który doprowadził kadrę Polski do zwycięstwa zaszczycił nas swoją obecnością, również na meczu naszej szkolnej drużyny szczypiornistów. Nie obyło się bez komentarza trenera, który konsekwentnie wypowiadał swoje uwagi. Po meczu zaprosiliśmy honorowego gościa do wywiadu. Chcieliśmy wiedzieć wszystko o naszym idolu: o taktyce, która doprowadziła do zwycięstwa, o przyjaciołach i zawodnikach, o śmiesznych sytuacjach z boiska i cechach charakteru, które umożliwiają przeżycie sukcesu. Pan Bogdan z cierpliwością i taktem odpowiadał na wszystkie nurtujące nas pytania.
Na zakończenie spotkania nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć z trenerem i autografów.
Spotkanie z Panem Bogdanem Wentą uświadomiło nam , że dzięki wytrwałej, ciężkiej pracy naprawdę można osiągnąć sukces.
Zachęcamy wszystkich do wzmożonego wysiłku, który zawsze przynosi wymierne efekty, także w szkole.

 
 

Dołącz do nas!

30 kwietnia w naszym liceum zorganizowaliśmy ,,DZIEŃ OTWARTY" dla uczniów z trzecich klas gimnazjum.
Spotkanie rozpoczęły nasze koleżanki Kinga Jurak i Natalia Modliborek.
Następnie walory szkoły przedstawili absolwenci naszego liceum- Magdalena Witkowska i Mateusz Strawiński. Natomiast absolwent naszego gimnazjum- Daniel Siejka uświadomił przyszłym absolwentom, dlaczego warto pozostać w liceum w Zawichoście. Specjalnymi gośćmi byli Burmistrz Miasta i Gminy Zawichoście- Tomasz Siwek oraz sekretarz- Grzegorz Połeć, którzy zachęcali do pozostania w naszym liceum ze względu na profesjonalną kadrę i bardzo dobrą opiekę wychowawczą. Uświadomili nam, jak ważni dla naszej gminy są młodzi ludzie. Po części oficjalnej udaliśmy się do MGOK w Zawichoście, by obejrzeć program przygotowany przez uczniów. Występy uatrakcyjnił zespół działający przy MGOK ,,Aleniezagra". Na koniec mogliśmy obejrzeć pokaz ,,Zumby" w wykonaniu licealistek i pań Anny Libor i Ewy Stępień.

 
 

Kolejny rocznik opuścił mury naszego Liceum.
Grupa nieliczna, ale jakże licząca się.
Otrzymaliście już świadectwa ukończenia szkoły – teraz przed Wami egzamin maturalny.
Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

Anna Żak

 
 

„To mój Pan wiele mi uczynił”


Święta Wielkiej Nocy, to jedne z najważniejszych świąt w roku. Spotykając się przy wielkanocnym stole dzielimy się jajkiem, składając sobie najlepsze życzenia.
Kilka dni przed świętami,  w środę 16.04.2014 roku w ostatni dzień nauki szkolnej, młodzież z Gimnazjum i Liceum przedstawiła misterium Męki Pańskiej „To mój Pan wiele mi uczynił”. Uczniowie przygotowali inscenizację ukazującą wydarzenia Wielkiego Tygodniai Niedzieli Zmartwychwstania. Młodzi aktorzy przedstawili upadki Jezusa pod krzyżem, scenę ukrzyżowania, rozmowę z człowiekiem, modlącą się Maryję, płaczącą niewiastę i Zmartwychwstanie Chrystusa. Zaprezentowana inscenizacja miała na celu przybliżenie nam sensu śmierci i zmartwychwstania Jezusa oraz udzielenie odpowiedzi na pytanie, dlaczego takie wydarzenia w ogóle miały miejsce i co one oznaczają. Aby wprowadzić nastrój pełen refleksji i zadumy do większości scen dodano podkład muzyczny o wyjątkowym brzmieniu. Katarzyna Kuś i Anna Śmielak zaśpiewały pieśni, które były nieodzownym elementem naszej inscenizacji. Akompaniował im Michał Barszcz. W rolę Jezusa wcielił się Bartłomiej Mazur. Ponadto w przedstawieniu wzięli udział także: Michał Duda, Paulina Mazur, Weronika Gajewska, Kamil Jędrzejewski, Dominika Jurak, Paulina Daniluk, Natalia Modliborek, Kinga Jurak i Dawid Leptuch. Scenariusz tego jakże uroczystego i przejmującego misterium przygotowano na podstawie książki „Wszystko co dla Jezusa” – misteria ks. Andrzeja Mojżeszko.

Weronika Gajewska


 
 

Wiosna, cieplejszy wieje wiatr…

W tym roku po raz pierwszy czekaliśmy na przyjście wiosny w Domu Kultury w Zawichoście. Chcieliśmy ją zwabić radością, humorem i muzyką.
Ubrani w kolorowe stroje, przystrojeni kwiatami, wyposażeni w dobry humor Pan i Pani Wiosna wprowadzili nas w radosny nastrój i powitali przybyte na uroczystość władze miasta. Miło nam było gościć pana Burmistrza Tomasza Siwka i pana sekretarza Grzegorza Poł
ecia.
Uczniowie liceum oraz nasi młodsi koledzy z gimnazjum wcielili się w role wyśmienitych aktorów odgrywając znane skecze.
Mało kto spodziewał się, że w naszych szkołach jest tyle aktorskich talentów. Kabarety w Polsce już mogą się przygotować na dużą konkurencję.
     Nasi koledzy z klasy I LO pokazali nam wielkość polskich skoczków. Mimo, że w tym roku zwycięstwa i sława przypadły Kamilowi Stochowi, my zapamiętamy Dawida, który wcielił się w rolę wesołego i utalentowanego Piotra Żyły. Jego telemark wart był 20 punktów za styl. Swojego głosu zza konsoli użyczył Bartek
Niestety nie obyło się bez incydentów. Pająk (Kinga ) usiłował pożreć muchę.  Mucha (Anna ) postanowiła zjeść człowieka! Trafiło na naszą panią dyrektor- Annę Żak. Historia skończyła się szczęśliwie.

Nasi młodzi koledzy z Gimnazjum też pokazali swoje talenty.
Wizyta rodzica w szkole to też powód do zabawnych sytuacji. Taką właśnie scenę zaprezentowali uczniowie klasy Ia gimnazjum.
Trudną sytuację z sąsiadami i ich natrętnymi psami oraz bezradnością służb mundurowych przedstawiła klasa Ib gimnazjum.
Było również „romantycznie” w nieco innej wersji. Romeo i Julia  na pewno byliby zaskoczeni takim przedstawieniem. Klasy II a i b gimnazjum stanęły na… „wysokości balkonu”
Gwiazdą tej uroczystej gali była uczennica klasy III Szkoły Podstawowej w Zawichoście - Martyna. „Mariolka” w jej wykonaniu (chociaż w jednym „reniferku” i z bosą stopą) to hit imprezy.
Dziennikarz piszący relację z imprezy miałby wiele do opowiedzenia:
- o mały włos nie została zjedzona nasza pani dyrektor
- Mariolkę cudem odmłodzono w SPA
- zmartwienie Piotra Żyły spowodowane żelazkiem
- Romeo i Julia na „jęczącym” balkonie, chyba stracili „posadę” w teatrze
- szkolne i sąsiedzkie spory
Wszyscy aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodyczami ufundowanymi przez panią dyrektor ZSO w Zawichoście Annę Żak.

Już możemy delektować się najpiękniejszą porą roku..


 
 

„ Z kulturą w przyszłość” – zakończenie i podsumowanie projektu.

6 marca 2014 r. odbyło się podsumowanie projektu „ Z kulturą w przyszłość” realizowanego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zawichoście.
Spotkanie poprowadzili uczestnicy projektu, uczniowie LO i Gimnazjum.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się:
Sekretarz gminy Zawichost – Pan Grzegorz Połeć,  autor książki „Dzieje Zawichostu do początków XIX wieku – Pan Roman Chyła, właściciel dworku w Śmiłowie – Pan Bogdan Szczerbowski, dyrektor ZSO w Zawichoście – Pani Anna Żak,  nauczyciele zaangażowani w realizację projektu -  Panie: Katarzyna Rycerz, Ewa Bochniak, Alicja Hołody, Joanna Chmielewska, Aneta Gajewska, Aneta Wąsik oraz uczniowie klas licealnych i trzecich gimnazjum.
Projekt został zrealizowany dzięki programowi „Bank Dziecięcych Uśmiechów” Fundacji Banku Zachodniego WBK oraz współpracy Szkoły z Gminną Komisją Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z ludźmi kultury, brali udział w warsztatach, oglądali ciekawe filmy, odwiedzili m.in. oddział TV Lublin, Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Muzeum wnętrz w Śmiłowie. Odbyli też ciekawą lekcję savoir vivre’u w restauracji Dolce Vita.
Jako pierwszy spośród zaproszonych gości głos zabrał P. Roman Chyła. Opowiadał o początkach naszego miasta i najstarszych źródłach informacji o Zawichoście. Zainicjował tym działania w ramach nowego projektu „ Wisła – jakiej nie znamy”, którego adresatem są młodsi koledzy z naszego gimnazjum.
O krótką wypowiedź został poproszony P. Bogdan Szczerbowski. Zachęcił do odwiedzania miejsca nieopodal nas – Śmiłowa, które dla wielu stanowi do tej pory nieodkrytą atrakcję turystyczną najbliższej okolicy.
Głos zabrał także P. Grzegorz Połeć  i P. dyrektor Anna Żak,  która wszystkim uczestnikom serdecznie pogratulowała.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Fundacji Banku Zachodniego WBK oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy UMiG Zawichost za okazaną pomoc i wsparcie finansowe.


 
 

BAL NA STO DNI PRZED MATURĄSTUDNIÓWKĄ ZWANY.....

1 luty 2014 r godzina 18:00 – dla nas to ważna data i godzina, ponieważ wtedy rozpoczęła się Studniówka – jeden z najważniejszych bali w naszym życiu. Czekaliśmy na niego z niecierpliwością ale i obawami, czy zdążymy z wystrojem sali. Jednak mimo tego, że jest nas niewiele, wszystko było dopracowane w najmniejszych szczegółach.
Motywem przewodnim balu studniówkowego był zamek, a właściwie jego wnętrze.
Sala balowa, w którą zamieniła się nasza sala gimnastyczna, była wypełniona zbrojami, sukniami, obrazami co nadało jej jedyny, niepowtarzalny charakter.
Zanim nastąpiły tańce, Pani dyrektor Anna Żak oraz Pan burmistrz Tomasz Siwek życzyli nam powodzenia na maturze ale przede wszystkim dobrej zabawy, którą będziemy długo wspominać.
Tradycyjny polonez i walc, który następnie zatańczyliśmy, ćwiczyliśmy długo pod czujnym okiem Pani Alicji Hołody. Gromkie brawa, którymi zostaliśmy nagrodzeni przez nauczycieli, rodziców i gości dały nam odczuć, że taniec się podobał, a trudy wielu prób się opłaciły.

Zorganizowanie balu nie mogłoby się odbyć gdyby nie pomoc pani dyrektor Anny Żak, wychowawczyni Anety Wąsik, nauczycieli, rodziców, młodszych kolegów i koleżanek oraz wsparcia finansowego sponsorów, którymi byli:
Burmistrz Miasta i Gminy Zawichost -Tomasz Siwek
Państwo Aniela i Andrzej Lis
Państwo Urszula i Piotr Majkrzak
Zakład Przetwórstwa Surowców Chemicznych i Mineralnych w Piotrowicach

Serdecznie Państwu dziękujemy!

Uczniowie klasy III  LO w Zawichoście.
 
 

Jasełka w szkole.

Boże Narodzenie to czas magiczny, pełen rodzinnego ciepła, radości i miłości.
W ten świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie naszego Liceum oraz Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Zawichoście. Kolejny raz wspólnie przygotowali oryginalne Jasełka dla swoich kolegów, koleżanek, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości, w tym Pana Burmistrza MiG Zawichost T. Siwka, dyr. ZEO J. Paćkowskiego, emerytowanych nauczycieli.
Zostały one wystawione pod kierunkiem nauczycieli: M. Krawczyńskiej, D. Gozdek, E. Prarat.
Tegoroczne widowisko odbyło się na sali gimnastycznej naszej szkoły, która w magiczny sposób zamieniła się w szopkę bożonarodzeniową, a mądre słowa płynące ze sceny uświadomiły nam, dlaczego te święta są takie ważne i dlaczego z taką niecierpliwością czekamy na nie cały rok.


 
 

    Jak co roku do Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Przedszkola zawitał długo oczekiwany Mikołaj rodem z naszego Liceum.
Prowadzony przez renifera Rudolfino w otoczeniu ślicznych Mikołajowych Panienek odwiedzał wszystkie grzeczne dzieciaki wręczając im zasłużone prezenty. Nawet Pani Dyrektor otrzymała tradycyjną rózgę osłodzoną cukierkami.
Najwięcej radości przyniosła wizyta Mikołaja w przedszkolu. Dzieciaki początkowo nieufne, szybko zaprzyjaźniły się z Mikołajem. Po wręczeniu prezentów nastąpiły zabawy, w których wszyscy wzięli udział, łącznie z Mikołajem i jego świtą.


 
 

CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE ?

Właśnie poznaliśmy dwór w Śmiłowie. Projekt „ Z kulturą w przyszłość „ dobiegł końca. Ostatni z zaplanowanych wyjazdów przeniósł nas w niedalekie okolice Zawichostu. Gościli nas obecni właściciele dworu państwo Janina
i Bogdan Szczerbowscy.
     To niezwykłe miejsce otoczone niewielkim ale pięknym parkiem ze starymi drzewami, wśród których jest nawet ponad trzystuletnia lipa. Dwór został wybudowany w II połowie XVIII wieku w stylu barokowym. W latach 20-tych XIX wieku przebudowano go w stylu klasycystycznym. Dodano m. in. czterokolumnowy portyk w elewacji frontowej i sześciokolumnowy w elewacji ogrodowej. Lata powojenne nie oszczędzały go, tak że do połowy lat 80-tych XX wieku systematycznie popadał w ruinę.
W 1986 roku posiadłość kupili państwo Szczerbowscy. Obecnie wygląda imponująco. Po wejściu do reprezentacyjnej sieni już wiedzieliśmy, że odwiedzamy niezwykłe miejsce.
Wokoło pola , pustka, szare budynki dawnego PGR-u, a tu ...
Dzięki uprzejmości właścicieli mogliśmy sfotografować wnętrza pełne wspaniałych mebli, obrazów, imponującą kolekcję lamp naftowych.
To miejsce przepełnione duchem minionych lat, dlatego dwór to nie tylko siedziba właścicieli ale Muzeum Wnętrz, przy którym działa Stowarzyszenie Upowszechniania Kultury Staropolskiej „Śmiłowski Dwór”.
    Serdecznie dziękujemy Pani Janinie i Panu Bogdanowi Szczerbowskim niezwykle miłym i gościnnym ludziom, którzy z pasją opowiadają o każdym eksponacie i historii dworu. Warto znaleźć takie miejsca w najbliższej okolicy, wiedzieć że są, odwiedzać je i mówić o nich innym.

  Dlatego nie tylko cudze chwalmy, ale „swoje" też. 
 

PODRÓŻ W DAWNE CZASY I DO GŁĘBI LUDZKIEJ DUSZY

    Dobiega końca realizacja projektu „ Z kulturą w przyszłość".
Tym razem  20 listopada 2013 roku  grupa 40 osobowa, składająca się z uczniów Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum w Zawichoście  pod opieką 3 nauczycielek wybrała się do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce oraz kina w Lublinie.
Jeden z celów projektu doprowadził nas do bramy zabytkowej rezydencji. Pierwsza wzmianka o istniejącym pałacu w Kozłówce pochodzi z1742 roku.
W 1944 roku Zamoyscy opuścili posiadłość w obawie przed zbliżającym się frontem. Zabrali ze sobą do Warszawy najcenniejsze dzieła sztuki. Od tego roku ordynacja kozłowiecka wraz z zespołem pałacowo-parkowym została przejęta przez państwo, a kilka lat później dawni właściciele wyemigrowali do Kanady.
We wnętrzach pałacowych zachował się autentyczny wystrój z przełomu XIX i XX wieku. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem wystroju wnętrz począwszy od reprezentacyjnej klatki schodowej  z mnóstwem portretów rodzinnych i kryształowych luster. Naszą uwagę przyciągnęły niezwykle piękne i ogromne piece kaflowe. Dowiedzieliśmy się czym są dawne: kredens, gotowalnia , szezlong itp.
Pałac otacza piękny ogród , który zachował swój dawny układ. Do posiadłości wchodziliśmy przez bogato zdobioną neobarokową bramę i udając się aleją w kierunku głównego wejścia, ku naszemu zaskoczeniu minęliśmy Galerię Sztuki Socrealizmu.

    Kolejną atrakcją naszej wycieczki był udział w projekcji filmu „Chce się żyć”. To historia Mateusza cierpiącego na rozległe porażenie mózgowe. Nie mówi, nie chodzi, nie można się z nim porozumieć, ale chłopiec doskonale rozumie co się wokół niego dzieje. Ma poczucie humoru, interesuje się astronomią i zgodnie z lekcją wpojoną mu przez ojca nigdy się nie poddaje. To co dla przeciętnego widza wydaje się trudne do zrozumienia, okazało się prawdziwą historią wyjętą z życia Przemka Chrzanowskiego.
Film był wzruszający, pozwolił inaczej spojrzeć na świat niepełnosprawnych. Mówił o rzeczach ważnych jak miłość, poczucie i zachowanie godności. Daje siłę ducha, która pozwala przetrwać i daje wiarę ,że można znaleźć rozwiązanie nawet z beznadziejnie trudnej sytuacji.
    Ostatni wyjazd w ramach projektu pozwolił dostrzec wśród uczestników wrażliwość na sztukę, piękno i problemy ludzkie, co stanowi niezaprzeczalny dowód na to, że obcowanie z kulturą wpływa na naszą osobowość.

 
 

Ojczyzna to wspólna odpowiedzialność

11 listopada obchodzimy najważniejsze Polskie Święto Narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku niepodległości przez nasz kraj. Jest to święto wielkiego patriotyzmu przeżywanego z dumą i radością. Uczniowie naszej szkoły – 8 listopada – godnie uczcili kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę poprzez zorganizowanie uroczystej akademii.
    Przygotowane widowisko słowno–muzyczne przypomniało zgromadzonym wydarzenia historyczne związane z długą drogą Polaków prowadzącą do odzyskania niepodległości. Mimo upływu lat pamiętamy o ludziach, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju. Szczególnie w tym dniu oddajemy im cześć i dziękujemy za ofiarę, jaką ponieśli, walcząc o naszą Ojczyznę.
    
Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: p. Józef Kosior – kombatant, uczestnik II wojny światowej, emerytowane nauczycielki naszej szkoły: p. Krystyna Kmicikiewicz, p. Maria Kuryłowicz, p. Joanna Dziubińska oraz Sekretarz Miasta i Gminy Zawichost –  p. Grzegorz Połeć.
    Składamy serdeczne podziękowania paniom: Elżbiecie Jabłońskiej, Annie Libor i Annie Stępień oraz uczniom ZSO za przygotowanie uroczystej akademii.


 
 

‘’Świat problemów techniki nie jest już taki obcy …’’

Dnia 26.09.2013 roku odbyliśmy podróż do Warszawy do Instytutu Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk . Zostaliśmy zaproszeni na Festiwal Nauki  przez  pochodzącego z Zawichostu profesora Pawła Sajkiewicza  .Uczestniczyliśmy w wykładzie : "W świecie kryształów polimerowych’’ prowadzonym przez  Pana profesora. Po wykładzie odbyły się zajęcia laboratoryjne, podczas których mogliśmy obserwować powstawanie nanowłókien polimerowych i dowiedzieć się o ich zastosowaniu w świecie medycyny i techniki.
Równie miłym i ciekawym wydarzeniem była wizyta w „Radiu Zet”, „Antyradiu” i „Radiu Zet Gold”. Dzięki uprzejmości i pomocy p. Beaty Turek mogliśmy uczestniczyć w nagraniach programów radiowych, zapoznać się z pracą dziennikarzy i zobaczyć takie gwiazdy jak: Beata Kozidrak i Rafał Bryndal.


 
 

SHOW  MUST GO ON   

4 listopada 2013 roku w sali Zamku Królewskiego w Sandomierzu uczestniczyliśmy w interaktywnych warsztatach teatralnych zorganizowanych przez TEATR SHOW.
   
Teatr Show to ogólnopolski projekt pomagający szkołom w realizacji tematów  związanych z mediami. Projekt oparty został na realizacji typu ONE MAN SHOW. Prowadzący to dyplomowany aktor wprowadzający  uczniów w tajniki nowoczesnych mediów.
   
Żeby się wyróżniać we współczesnym świecie trzeba posiąść sztukę autoprezentacji. W tym celu zaprezentowano nam nowoczesne formy wypowiedzi publicznej jak np.: news, komentarz, wywiad, autoprezentacja. ”Żeby realizować się zawodowo , tworzyć , być popularnym, trzeba potrafić ciekawie mówić , rozmawiać, pisać, czytać i zagospodarować czas odbiorcy” – te umiejętności mogliśmy zobaczyć „na  żywo”.
Wybrani  z widowni uczniowie uczestniczyli w zadaniach warsztatowych z udziałem profesjonalnej ekipy filmowej ( kamerzysta, dźwiękowiec, technik realizacji, oświetleniowiec...) Jak się okazało niektórzy z nas doskonale radzą sobie z tremą i stresem, które są nierozerwalnie związane
z realizacją programów telewizyjnych. Efektem wspólnych działań było nagranie wideo.
      Uczestnictwo w warsztatach uświadomiło nam, że w atrakcyjny sposób można łączyć naukę z zabawą.


 
 


10 października 2013r. w MGOK-u w Zawichoście miało miejsce niezwykłe spotkanie. Naszą miejscowość odwiedziła TVP Kraków, by nakręcić reportaż o realizowanym w naszej gminie projekcie „Zawichojska Akademia Dobrego Życia”. Ideą tego projektu była m.in. wymiana międzypokoleniowa. Uczniowie ZSO w Zawichoście zaangażowani w ten projekt wraz z uczestnikami – seniorami pochwalili się efektami współpracy.
Uczestnicy projektu zainspirowali młodzież, tak chętnie pasjonującą się modą, do wyjątkowego pokazu. Okazało się, że projektanci często sięgają do dawnych sprawdzonych pomysłów.

Młodzież natomiast zaangażowała się w przygotowania seniorów do aktywnego korzystania z nowoczesnych sposobów komunikowania się i pozyskiwania informacji. W pracowni informatycznej to młodzież udzielała rad.
   Aktywność fizyczna, jak się okazuje, nie jest zależna od wieku. Chęć aktywnego spędzania wolnego czasu zjednała sobie fascynatów zarówno wśród seniorów jak i młodzieży.

 
 

Święto naszych Nauczycieli

   Naszym nauczycielom moglibyśmy dziękować codziennie, ale w Dniu Edukacji pragniemy szczególnie uczcić ich święto, docenić trud, poświęcenie, zaangażowanie i mimo wszystko radość życia...15 października 2013r. Samorządy Uczniowskie ZSO i SP w Zawichoście przygotowały audycję, by uczcić święto nauczyciela i wszystkich pracowników szkoły.     Sekcja organizacyjna SU przygotowała, między innymi specjalny wywiad z dyrektor ZSO- Anną Żak oraz dyrektor SP- Anną Strugalską. Przygotowane pytania wzbudziły entuzjazm nie tylko wśród pani dyrektor, ale i uczniów naszych szkół. Dotyczyły, np. miłych wspomnień z liceum, zapamiętanych zabawnych sytuacji i obecnej pracy w szkole. Niektóre pytania wymagały dużej wyobraźni, np. jak zachować się w abstrakcyjnej i trudnej sytuacji.
   Pomysłodawczyniami programu były uczennice Sylwia Winiarczyk i Kinga Jurak. W realizacji pomysłu udział wzięli: Anna Cienkiera, Grzegorz Pławiak, Piotr Paszkowski. To był bardzo miły dzień obfitujący w serdeczne i ciepłe życzenia: zdrowia, wyrozumiałości i cierpliwości.

Samorząd ZSO

 
 

PASOWANIE I OTRZĘSINY KLASY I LO
„Otrząśnij się!”


    Tradycją w naszym Liceum Ogólnokształcącym jest uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej. Po ślubowaniu i przemówieniach pani dyrektor Anny Żak i pana burmistrza Tomasza Siwka nastąpiła część przygotowana przez uczniów klasy II LO i wychowawczynię panią Anetę Gajewską.
    W tym roku otrzęsiny przyjęły formę znanego teleturnieju „Jeden z 10”. Prowadzący Michał Barszcz zadawał nam – pierwszoklasistom bardzo podchwytliwe wcześniej przygotowane pytania. W drodze eliminacji wyłoniono troje zwycięzców, których nagrodzono słodkimi zegarkami. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort w kształcie kota.

Serdecznie dziękujemy.

Uczniowie klasy I LO

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego